آشنایی با رادیاتور شیشه ای , مدرن ترین سیستم گرمایشی ساختمان - شرکت عمود گستر قم
16189
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16189,single-format-standard,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
رادیاتور شیشه ای

آشنایی با رادیاتور شیشه ای , مدرن ترین سیستم گرمایشی ساختمان

با پیشرفت علم و تکنولوژی نوع جدیدی از رادیاتورها پا به عرصه ی دکوراسیون داخلی ساختمان گذاشتند که به دلیل ظاهر متفاوت و کارایی بالا نسبت به سایر رادیاتورهای ساده ی قدیمی پر طرفدارتر هستند. اکثر طراحان دکوراسیون داخلی سعی میکنند سیستم های گرمایشی را به دلیل اندازه بزرگ و ظاهر نامتناسب در جایی خارج از دید در ساختمان تعبیه کنند. در معماری سنتی اکثر رادیاتورها در زیر پنجره نصب میشدند که این خود باعث هدر رفت انرژی گرمایی میشد اما معماری مدرن امروزی سعی در بهینه سازی انرژی با استفاده از رادیاتورهایی زیبا در سایزهای ایده آل دارد.(عمودگستر)

رادیاتور شیشه ای رادیاتور شیشه ای ال ای دی

تنوع طرح و رنگ

رادیاتورهای شیشه ای جزء جدیدترین مدل های رادیاتور میباشند که انعطاف پذیری بالایی در طرح, رنگ و زیبایی دارند. این رادیاتورها این قابلیت را برای مشتریان فراهم میکند که طبق سلیقه ی خود طرح و اسلاید مورد نظر را انتخاب کنند. سیستم های گرمایشی مانند بخاری, شومینه و رادیاتورهای معمولی را باید در جاهای معینی از خانه نصب و جاسازی نمود اما رادیاتورهای شیشه ای این امکان را فراهم میکنند که این سیستم را در هر جایی که مناسب با نمای داخلی ست بتوان تعبیه کرد.

رادیاتور شیشه ای

عملکرد رادیاتور شیشه ای

در ساخت رادیاتور شیشه ای از شیشه سکوریت سخت شده با ضخامت ۱۳ میلی متر استفاده میشود که درون بافت آن یک المنت شیشه ای تعبیه شده است . به محض روشن شدن المنت, کل شیشه گرم میشود و گرمای حاصل به فضای بیرون منتقل میشود. هوای گرم شده توسط رادیاتورهای شیشه ای به دلیل چگالی پایین به سمت بالا میرود و هوای سرد در پایین قرار میگیرد. رادیاتور این هوای سرد را نیز گرم میکند و به بالا میفرستد, بنابراین این جا به جایی هوایی باعث گرم شدن کل فضای مورد نظر میشود.

مطالب خواندنی : آسانسور هیدرولیکی و مزایای استفاده آن در صنعت ساختمان؟

 

تفاوت رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی

تفاوت اصلی رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی در استفاده از سیستم های لوله کشی ست. به دلیل عدم استفاده ازسیستم لوله کشی در نصب رادیاتورهای شیشه ای هیچ اتلاف انرژی از طریق لوله ها صورت نمیگیرد. طرز کار این رادیاتورها به گونه ایست که به محض روشن کردن آنها تمام گرمای تولید شده به خانه منتقل شده و انرژی اضافی هدر نمیرود. در واقع رادیاتورهای شیشه ای بازده ای صد در صد دارند.

نگهداری و مراقبت

در ساخت رادیاتورهای شیشه ای هیچ نوع تجهیزات جانبی که نیاز به مراقبت و تعمیر داشته باشد, به کار نمیرود. برخلاف سایر سیستم های گرمایشی که پس از چند ماه نیازمند سرویس کردن میباشند, رادیاتورهای شیشه ای به مراقبت و نگهداری نیاز ندارد و هزینه ای صرف نگهداری از آنها نمیشود.

مکان نصب

هیچ محدودیت مکانی برای نصب رادیاتورهای شیشه ای وجود ندارد و ریموت کنترلی که همراه این رادیاتورهاست آسایش و راحتی را برای ساکنین منازل فراهم میکند. بعضی از این سیستم های گرمایشی ریموت کنترل دارند و برخی دیگر با دو شاخ به پریز برق وصل میشوند. رادیاتورهایی که قابلیت کنترل دما را دارند توسط یک ریموت کنترل میتوان دمای آنها را تنظیم کرد اما نمونه های غیر قابل کنترل مانند رادیاتورهای معمولی عمل کرده و فقط یک دکمه ی روشن و خاموش کردن دارند. دمای این رادیاتورها در کارخانه روی یک درجه ی مشخص تنظیم شده است.

 کاربرد رادیاتور شیشه ای در حمام

کاربرد رادیاتور شیشه ای در راهرو

کاربرد رادیاتور شیشه ای در سالن منزل

amoodgostar