جک سقفی - شرکت عمود گستر قم
85
rtl,page-template-default,page,page-id-85,page-child,parent-pageid-74,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

جهت شمع زنی در قالب بندی سقف یا تیر بتنی از جک‌های لوله‌ای خود ایستا استفاده می‌شود‌. این جک‌ها مناسبترین و اقتصادی‌ترین وسیله در اجرای دال‌های سبک و تیرچه بلوک محسوب می‌شوند .

تولید جک‌های سقفی در ارتفاع‌های ۳ تا ۵/۴ متر و از لوله های ۵ و ۶ سانتیمتری‌، متداول بوده و تنظیم دقیق ارتفاع با کمک پیچ و مهره مخصوص تعبیه شده بر لوله بیرونی آنها میسر خواهد بود .

جک‌های سقفی با توجه به نیازهای اجرایی و درخواست خریداران بصورت T شکل ، U شکل و یا با صفحات ساده ساخته شده تا فشار اولیه وارد بر جک را از حالت نقطه ای به خطی یا سطحی تبدیل نموده و عوارض کمتری به مجموعه قالب‌بندی وارد نماید .

گفتنی است در ارتفاعات بیشتر از ۵/۴ متر استفاده از داربست فلزی پیش ساخته معقولتر و قابل اطمینان خواهد بود‌. حداکثر بار فشاری مجاز یک جک سقفی با لوله های نیمه سنگین به ضخامت ۵/۲ میلیمتر‌، ۶/۱ تن می‌باشد که با مهاربندی جک از قسمت میانی لوله و کاهش طول مهار نشده آن‌، میتوان تنش مجاز و ظرفیت باربری را تا دو برار افزایش داد.