سرستون‌ها - شرکت عمود گستر قم
2438
rtl,page-template-default,page,page-id-2438,page-child,parent-pageid-2411,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

تقاطع‌های غیر قائم تیر و ستون که جهت تعدیل بار سازه اصلی و یا مصارف ویژه‌ای در ذخیره آب، مواد نفتی و پتروشیمی‌، محاسبه و به عرصه تولید می‌رسد.

در ساخت قالب‌های سرستون‌، چه در مخازن و منابع با ظرفیت‌های چند هزار متر مکعبی و چه در سازه‌های تزئینی و نماسازی‌های غیر متداول‌، سیر جریان‌های مکانیکی و تنظیم قطعات یکسان بوده و بررسی پارت بتن‌ریزی و یکپارچگی آن با قالب‌بندی ستون یا اورلب با فرایند دال و تیرها حائز اهمیت می‌باشد.

۱ – سرستون قارچی تیپ  A

سرستون‌های استاندارد که با ابعاد تحتانی ۴۰ * ۴۰ و فوقانی ۱۲۰ * ۱۲۰ و ارتفاع ۵۰ سانتیمتر (اورلب ۱۰ سانتیمتر) ساخته و معمولا جزو قالب‌های متداول سرستون بوده که در کارخانه عمودگستر قم دارای انبار تولید میباشد.

اتصال این قالب‌ها به طور معمول با ستون‌های مدولار ۴۰ سانتیمتری بوده و به صورت یکپارچه بتن‌ریزی می‌شود.

۲ – سرستون قارچی تیپ B

سرستون‌های قارچی می‌تواند بنا به نیاز پروژه و طراحی مهندسین سازه در ابعادی غیر از نوع استاندارد آن ولی در هر صورت هماهنگ با سازه مدولار و مقاطع مستطیل و مربع پایه‌های آن ساخته شود.

این تغییرات شامل ارتفاع شیب سرستون یا دهانه بالایی یا مقطع زیرین بوده که البته پروسه ساخت و نحوه مونتاژ آنها منطبق بر نوع استاندارد و متشکل از ۴ قطعه گوشه‌ای متقارن است.

۳ – سرستون تیپ C

گاهی سرستون‌ها به شکل زاویه دار و قارچ‌های مستطیل و مربعی نبوده و با پایه‌های مدور یا حتی بیضوی و ستون‌هایی با مقاطع غیر مدولار، طراحی شده و برای اجرا به قالب‌های سرستون مخصوص و همگون با این اشکال نیاز دارند.

در نهایت ساخت سرستون با هر ابعاد و شکل هندسی قابلیت ساخت و بهره گیری داشته و در پروژه های گوناگون با موفقیت مورد آزمون واقع شده است.