تیرهای پیش‌ساخته - شرکت عمود گستر قم
2444
rtl,page-template-default,page,page-id-2444,page-child,parent-pageid-2440,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

تیرهای آماده بتنی متحدالشکل نیازمند طراحی قالب‌هایی با مقاومت بالا‌، بریدگی و تنش محدود‌، چیدمان آسان و دقیق و مهارهای جانبی مستحکم و قابل کنترل می‌باشد.

لذا ساخت قالب‌هایی با مشخصات فوق دارای قطعات قرینه اصلی شامل بدنه و شاسی‌، جک‌های تلسکوپی‌، تنگ شناژ و اتصالات معین، با کدگذاری و تسهیل مونتاژ و دمونتاژ آنها‌، تولید و به کارگاه پشتیبانی پروسه‌هایی نظیر ساختمان‌های انبوه‌، مونوریل و بخش‌های آزاد مترو‌، استادیوم‌ها و مراکز بزرگ فرهنگی و اقتصادی‌، حمل می‌گردد.

۱ – تیر پیش تنیده

این گونه تیرها که با کابل مسلح شده و دارای خواص کششی می‌باشند با ترکیب خاصی از قالب‌های فولادی و دوپیچ‌های جانبی بتن‌ریزی شده و در محل تعبیه شده نصب می‌گردد.

تیرهای کششی فاقد شیب یا خیز منفی و دارای قالب‌های کف ساده‌ای می‌باشند که جهت سرعت در تکرار بتن‌ریزی نسبت به قالب‌های بدنه با تیراژ بیشتری ساخته می‌شود.

در اجرای اینگونه تیرها برای ارتقای مقاومت و جلوگیری از شکنندگی تیرها از کابل‌های مخصوصی استفاده می‌شود.

۲ – تیر با خیز منفی

در پروژه‌هایی نظیر پل‌ها و سازه‌هایی که نیاز به اجرای تیرهای طویل با شیب متناوب در عرصه بتن‌ریزی می‌باشد از قالب‌های پیش‌ساخته‌ای با مقاطع مختلف آی شکل و تی شکل متشکل از اجزای غیر متقرن و شاسی ثابت یا متحرک استفاده می‌شود.

۳ – شبه تیر

قالب‌های حجیم پیش ساخته‌ای که از لحاظ ساخت مشابه تیرهای پیش ساخته و از نظر کاربری، به مصارف دیگری در تکمیل پروژه بتنی می‌رسد. از این جمله‌اند  قالب‌های گرادن یا سکوهای ورزشگاه‌ها که بتن آماده مسلحی را با مقطع پله‌ای یا دیگر اشکال شکسته بوجود می‌آورند.