ستون‌ها و پایه‌ها - شرکت عمود گستر قم
2446
rtl,page-template-default,page,page-id-2446,page-child,parent-pageid-2440,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

بتن‌ریزی پایه های قطور بتنی‌، بعضا در پروژه های سنگین‌، در یک یا دو مرحله و بدون دمونتاژ مکرر قالب‌ها‌، اجرا می‌شود. قالب‌های مخصوص این پایه‌ها متشکل از قطعات غیر‌متقارن بوده و پس از چیدمان و نصب اولیه در سایت کارگاهی تثبیت شده و توسط تاور یا جرثقیل جابجا می‌گردد‌.

در مورد پل‌ها‌، این نوع قالب‌بندی معمولا با دو بخش مجزا در بدنه مسطح و سرستون‌، طراحی و توسط پروفیل و قیود ناودانی سنگین و نیمه‌سنگین شبکه‌بندی شده و با اتصالات قوی نظیر کلمس چدنی داکتیل و پیچ های صنعتی ۱۴، ۱۶ و ۲۰ مونتاژ می‌شود‌.

ایجاد شیار یا طرح‌های سطحی برجسته و فرورفته در بدنه تخت قالب‌ها امکانپذیر و انتظار تعبیه آن در اکثر سازه‌های مذکور بدیهی است‌.

همچنین در مورد ستون‌های معمول ساختمانی‌ با هدف صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی در چیدمان مجدد و جابجایی پراکنده قالب‌ها‌، ساخت پنل‌های L شکل‌، روش متداول و قابل دسترسی است که به دریافت نمای اکسپوز و زیبایی سطح منظر آن نیز منجر می‌شود .

طراحی اینگونه قالب‌ها با دو روش اتصال میانی ثابت و لولایی مقدور بوده و برای ایجاد امکان تغییر در ابعاد عرضی ستون‌، قابلیت تعبیه سیستم کشویی نیز فراهم می‌باشد‌.