قالب‌های طرح‌دار - شرکت عمود گستر قم
2470
rtl,page-template-default,page,page-id-2470,page-child,parent-pageid-2394,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

این نوع قالب‌ها که هم در ساخت پنل‌های بتنی مصور‌، هم در ایجاد دیوارهای پیش ساخته با طرح‌های دلخواه کارفرمایان و سرانجام در سیمای قالب‌های تخت در دیواره پل‌ها، تونل‌ها و زیرگذرهای شهری و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد‌، به تدریج جایگزین بتن‌های مسطح و یکنواخت شده و مناظر چشم‌نوازی از رویه‌های بتنی را به ناظرین منتقل می‌کند.
ساخت المان‌های خاص، نگاره‌ها، علائم، لوگو و سازه‌های ظریف، با دستگاه‌های برش دقیق CNC و جوش‌های کم ضایعه CO2 صورت پذیرفته و در مجموع نباید دستیابی به هیچ طرح و پدیده‌ای در این عرصه را غیرممکن تصور کرد.

۱ – قالب‌های طرح‌دار در جا

این قالب‌ها از نظر اجرا بسیار شبیه قالب‌های مدولار بوده و فقط ظاهری مصور دارد. ازجمله قالب‌های ستاره‌ای کوچک و بزرگ، قالب های شیاردار، قالب‌های کرکره‌ای منظم و …

در واقع اجرای قالب‌های فوق در محل سازه و به صورت بتن درجا می‌باشد و مهار آن‌ها با روش‌های استاندارد کارگاهی از قبیل لوله و سولجر و در صورت نیاز جک‌های شاقول کننده خواهد بود.

۲ – قالب‌های طرحدار پیش ساخته

برخی از قالب‌های طرحدار امکان استفاده در محل اجرا نداشته و یا به دلیل سرعت عمل بیشتر به صورت برون کارگاهی بتن‌ریزی می‌شود.

این قبیل قالب‌های مصور فولادی که نمای بتن آنها بسیار حائز اهمیت می‌باشد به اشکال گوناگون و با دقت بالایی تولید می‌گردد تا رویه بهتری را به صورت حفره‌ای یا برجسته و با ابعاد کوچک تا متوسط ارائه دهد.

قرنیزهای کنری عرشه، دیواره‌های پیش ساخته طرحدار، ستون‌ها و پاشنه‌های حاوی طرح‌های متنوع و خاک مسلح زیرگذرهای شهری از این جمله‌اند.