لاینینگ هیدرولیکی باز - شرکت عمود گستر قم
2464
rtl,page-template-default,page,page-id-2464,page-child,parent-pageid-2462,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

این نوع قالب، متداول‌ترین روش لاینینگ با مقاطع نیم‌دایره‌، سهمی و نعل اسبی بوده که در صورت نیاز به اجرای دهانه کامل، در دو مرحله و با استفاده از قالب مخصوص کف و قالب یکپارچه دیواره و سقف صورت می پذیرد .

قالب‌های هیدرولیکی کف ساز ، با طولهای ۴/۵ ، ۶ و ۱۲ متر به منظور ایجاد بستر مطلوب عموما در سازه‌های آبی ساخته می‌شود. در این مرحله ملزوماتی از اجرای قسمت فوقانی تونل از جمله انکربلت های دفنی تعبیه شده و پوست ناپیوسته زیرین در مقطع عرضی بوسیله خرپاها و اعضای فولادی دیگر متصل می‌گردد.

قالب هیدرولیکی دیواره و سقف قوسی نیز با جعبه‌ای متشکل از ۳ بخش مستقل بوده که توسط لولا به شکل یکپارچه در می‌آید که پس از عملیات بتن‌ریزی و اتمام فشارهای استاتیک سیال از محل همین اتصالات جمع شده و آماده تحمیل فازهای دیگر می‌گردد‌.

تاج قالب و دیگر سگمنت‌ها با طول حذاکثر ۱/۵ متر ساخته شده و با پیچ و مهره اتصال می‌یابد‌.

در بخش داخلی پوسته کمانی و به منظور تقویت و اکسپوز سطح بیرونی قالب‌، از پروفیل‌های سنگین طولی و عرضی و خرپاهای متوالی مثلثی کمک گرفته شده و نهایتا کلیه اجزا بر روی شاسی لاینینگ یا حماله‌ها قرار گرفته و بوسیله چرخ‌های مخصوص در امتداد ریل‌ها جابجا می‌شود‌. حماله‌ها از ستون‌های فولادی ضخیم با آلیاژ متراکم و مرغوب ساخته شده و شامل تیرهای افقی و عمودی اصلی و فرعی و ستونکها میباشد

در بخش گلبرگ دیواره (سگمنت‌های جانبی) دریچه‌های بتن‌ریزی و ویبره تعبیه شده و لوله پمپ بتن نیز در قسمت تاج فوقانی جاسازی می‌گردد‌.