قالب‌ بندی دیوار - شرکت عمود گستر قم
2493
rtl,page-template-default,page,page-id-2493,page-child,parent-pageid-46,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

با استفاده از قالب‌های مدولار میتوان انواع دیوارهای بتنی را با طول و اشکال هندسی متفاوت، قالب بندی نمود . در خصوص اجرای قالب بندی دیوار ها همواره بایستی به مهار فشار جانبی بتن حاصل از نیروی هیدرواستاتیک ، ارتفاع و پایداری مجموعه قالب توجه نمود .

بتن تازه رفتاری همانند یک سیال با وزن مخصوص ۲۴ کیلونیوتن بر متر مکعب داشته و باعث ایجاد فشار جانبی بر سازه موقت میگردد . همچنین سه عامل دیگر شامل نوع ارتعاش بتن‌، ضربه ناشی از ریزش و اسلامپ بتن بر این فشار موثر بوده لذا با استفاده از بلت ها اعم از تکرارشونده دنده کبریتی‌، میان بلتهای مدفون شونده فنری و مغزی های چدنی میتوان بخشی از فشار جانبی را مهار نمود .

برای قالب‌ بندی دیوار تا ارتفاع ۲/۵ متر از پشت بند لوله و در قالب‌بندی ارتفاعات بیشتر از سولجر استفاده می‌شود و جهت ایجاد پایداری مطلوب در پروژه های رفیع یا حجیم بتنی‌، از جک‌های شاقول کننده دوبازویی و شمع‌های حمایتی برای کسب اطمینان در نگهداری مجموعه قالب‌ها بهره می‌برند .