قالب‌بندی ستون - شرکت عمود گستر قم
2499
rtl,page-template-default,page,page-id-2499,page-child,parent-pageid-46,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

با استفاده از ترکیبات مختلف قالب‌های مدولار به همراه کنج های بیرونی و یا نبشی پانچ شده در کنار اتصالات ساده و معمول می‌توان ستون‌های بتنی مربعی یا مستطیلی را اجرا نمود .

عموما در مقاطع بیشتر از ۴۵ سانتیمتر بهره‌گیری از گونیا از جنس لوله و مقاطع بالاتر از ۶۵ سانتیمتر قیدهای سنگین ناودانی توصیه می‌گردد‌.

با گزینش مناسب قالب‌های مدولار در عرض‌های مختلف‌، میتوان مقاطع گوناگون پایه‌ها را با کمترین هزینه و حذف پانل‌های مشترک و زائد‌، تامین کرد‌. بطور مثال قالب‌های مورد نیاز برای اجرای یک ستون ۳ متری در مقاطع ۳۰، ۳۵، ۴۰ ، ۴۵و ۵۰ سانتیمتر با انتخاب بهینه به شرح است :

قالب مدولار ساده ۱۰ * ۱۰۰ و ۱۰ * ۲۰۰ هر کدام ۲ عدد

قالب مدولار ساده ۲۰ * ۱۰۰ و ۲۰ * ۲۰۰ هر کدام ۴ عدد

قالب مدولار ساده ۳۰ * ۱۰۰ و ۳۰ * ۲۰۰ هر کدام ۴ عدد

کنج خارجی پخدار ۵ * ۱۰ * ۱۵۰   ۸ عدد

بدیهی است این قالب بندی به اشکال دیگر نیز با تغییر گوشه‌ها و یا عرض و طول قالب‌ها با توجه به نیاز کارگاه قابل دستیابی بوده و این از ویژگی‌های منحصر بفرد قالب‌های مدولار می‌باشد.

برآورد ستون با مقطع مربع و ارتفاع ۳ متر

ابعاد مقطع (سانتیمتر)
۳۰*۳۰ ۳۵*۳۵ ۴۰*۴۰ ۴۵*۴۵ ۵۰*۵۰
قالب ۱۵*۱۰۰ ۱۲ عدد
قالب ۲۰*۱۰۰ ۱۲ عدد ۶ عدد ۱۲ عدد
قالب ۳۰*۱۰۰ ۶ عدد ۱۲ عدد ۶ عدد
پخی ۵*۱۰ه۱۵۰ ۸ عدد ۸ عدد ۸ عدد ۸ عدد ۸ عدد
قید لوله‌ای ۷۰*۷۰ ۸ عدد
قید لوله‌ای ۸۰*۸۰ ۸ عدد
گیره متوسط ۱۶ عدد ۱۶ عدد
گیره دو لوله ۸ عدد ۸ عدد
پین و گوه ۷۵ جفت ۷۵ جفت ۱۰۰ جفت ۷۵ جفت ۱۰۰ جفت