کنج‌های مدولار - شرکت عمود گستر قم
2505
rtl,page-template-default,page,page-id-2505,page-child,parent-pageid-46,qode-listing-1.0.2,qode-news-1.0.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge | shared by themes24x7.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

کنج‌ها جهت برقراری ارتباط دو قالب مدولار عمود بر هم کاربرد داشته و از لحاظ سازه ای مانند قالبها عمل کرده و قابلیت و مشخصات آنها در مورد کنج های مدولار صادق است‌.

کنج‌های بیرونی جهت اتصال دو قالب قائم بر یکدیگر در قسمت‌های بیرونی سطح بتن استفاده شده و اصولا فقط برای قالب‌بندی سطوح خارجی از جمله گوشه ستونها‌، محل اتصال قالب کف تیر به آویزها یا لبه بیرونی دیوارها بکار می‌رود‌.

ابعاد استاندارد این کنج‌ها بطول ۱ یا ۵/۱ متر و بازوهای ۵/۲ * ۵/۲ ، ۵ * ۵ ، ۵ * ۱۰ و ۱۰ * ۱۰ سانتیمتر بصورت پیش فرض‌، تولید شده و زاویه عمومی آنها ۹۰ درجه میباشد . بدیهی است ساخت ابعاد دیگری از کنجها و یا ایجاد زوایای بیشتر و کمتر‌، با امکان سنجی بهره برداری از آن قابل ساخت و عرضه می‌باشد.

کنج‌های داخلی نیز جهت اتصال عمودی دو قالب برهم تهیه می‌شود با این تفاوت که قسمت داخلی بتن را پوشش داده و نسبت به زاویه مورد نظز حالت معکوس دارد.

اصولا این کنج‌ها در گوشه‌های داخلی دیوار‌های L و محل اتصال قالب آویز تیر به دال بتنی یا تلاقی دیوارهای برشی به ستون‌های عریض‌تر و مصارفی از این نوع‌، محدود است.

یادآوری می‌شود استفاده از کنج‌های داخلی با تنوع موجود در نوع بیرونی آن‌، مقدور نبوده و چینش ساده پنل‌ها و قابل مصرف بودن عناصر اتصالاتی را بایستی در نظر گرفت.